Telcoin (TEL), Ethereum tabanlı tokenler sayesinde telekomünikasyon sektöründe işlemler yapabilmeyi sağlayan bir köprü oluşturmak için kurulan Singapur merkezli bir projedir ve aynı zamanda o projenin ERC-20 tabanlı tokeninin ismidir.

Telcoin projesi, Ethereum tabanlı tokenlerin hızlı ve masrafsız bir biçimde transfer edilmesi için mobil telefonların kullanılmasını amaçlar. Dünya üzerinde banka hesabı bulunan insan sayısının tam beş katı kadar telefon bulunduğu gerçeğinden yola çıkan proje, banka transferi ya da Western Union gibi hem masraflı hem de hantal yavaş teknolojilere karşı bir alternatif geliştirmeyi hedeflemektedir. Telekomünikasyon altyapısı ve blok zinciri teknolojisini harmanlayan Telcoin, saniyeler içinde dünyanın her yerine çok ucuza para göndermeyi sağlamaktadır.

Toplam arzı 100 milyar adet olarak duyurulan TEL Coin, şu an 51.8 milyar adetle piyasada dolaşımdadır. Yazının yayımlandığı an itibariyle 1 TEL fiyatı 0.035 dolardır ve yaklaşık 1,8 milyar dolarlık market hacmiyle kripto para piyasadında 56. Sırada bulunmaktadır. Telcoin (TEL) en yüksek fiyatına 0.064 dolar ile Mayıs 2021’de ulaşmıştır, Mart 2020’de ise 0.00006 dolar ile en düşük seviyesindeydi.

Telcoin (TEL)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.