Dünyaca ünlü mesajlaşma devi Telegram’ın kripto parası Gram’in planlanan tarih 31 Ekim’den önce piyasaya sürmeyi hedeflediği belirtildi.

New York Times‘ın yakın zaman içerisinde Telegram ile görüşen üç yatırımcıya dayandırdığı haberine göre, Telegram, Gram’in ilk grubunu iki ay içinde piyasaya sürecek ve GRAM’ler Bitcoin’e benzer merkeziyetsiz bir yapıda çalışacak buna göre nasıl ve nerede hareket ettiğini kontrol edilemeyecek.

Gram, geçtiğimiz ay halka açık olarak kripto para borsası Liquid’de 2018’de gerçekleştirilen özel satış oturumunun üç katı fiyatına satılmıştı. WhatsApp ve WeChat’ten sonra dünyada aylık 2200 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Telegram, Gram için iki özel ICO’da önemli yatırımcılardan 1.7 milyar dolar toplamıştı

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.