Whatsapp, WeChat ve LINE‘dan sonra en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Telegram’ın ilgiyle beklenen kripto parası Gram ilk kez halka açık bir şekilde satışa çıkıyor.

Dünya çapında 200 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan ve günde 70 milyardan fazla mesajın gönderildiği anlık mesajlaşma uygulaması Telegram’ın kripto parası Gram, 10 Temmuz 2019 tarihinde Japonya merkezli kripto para borsası Liquid üzerinden satışa çıkacak.

Bu satışın Telegram’ın Blockchain platformu TON’un (Telegram Open Network) plânının bir parçası olduğunu söyleyen Liquid’in CEO’su Mike Kayamori, Temmuz’da başlayacak satışın tamamen sonuçlanıp tanıtılmasının Ekim ayını bulacağını açıkladı.

Liquid borsasından gerçekleşmesinin herhangi bir işbirliğiyle alakasının olmadığı Güney Kore merkezli bir kuruluş olan ve Asya’daki en büyük Gram sahibi olduğu iddia edilen Gram Asia’nın elindeki miktarı bilinmeyen sayıdaki token’ın satışını yapacağından dolayı bu şekilde gerçekleşeceği öğrenildi.

Gram, USDC veya ABD doları ile alınabilecek. Satışı yapılan token’lar Telegram’ın Blockchain platformu TON’un tamamen aktifleşeceği güne kadar transfer edilemeyecek, alınıp satılamayacak ve çekilemeyecek.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!