Telegram, kendi blok zinciri Telegram Open Network’ü (TON) üçüncü çeyrekte piyasaya sürmeyi planlıyor. Buna göre kripto para GRAM da dev kripto para borsalarında listelenecek.

Dünyanın en büyük şifreli mesajlaşma uygulamalarından birisi olan Telegram‘ın merakla beklenen Telegram Open Network (TON) platformu 2019 yılının üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülecek. The Block’ta yer alan habere göre Telegram’ın blokzincir projesi, Ethereum’a benzer şekilde merkezsiz uygulamaları barındırmak için tasarlandığı bildirildi.

Şubat ayında bir başka yatırımcı notunda TON’un yüzde 90’ının tamamlandığı bildirilmişti. Şirketin ayrıca TON’un kripto parası GRAM için Binance, Huobi ve OKEx gibi Asya borsalarıyla görüştüğü kaydedilmişti.

Telegram, blokzincir projesi için geçtiğimiz yıl 1.7 milyar dolarlık halka açık olmayan bir ICO gerçekleştirmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.