Ünlü Hollywood oyuncusu William Shatner, Elon Musk ve Vitalik Buterin’in Ethereum’a neyin inşa edileceğine karar verdiklerini tweetledikten bir yıl sonra, Tesla CEO’su bu söylentiye cevap verdi ve reddetti, ancak ağa karşı olmadığını söyledi.

blockchain ve kripto para birimlerine olan ilgisiyle tanınan Star Trek’teki Kaptan Kirk rolü ile tanınan Kanadalı aktör, geçtiğimiz yıl kişisel Twitter hesabından Tesla CEO’su Elon Musk, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin ile birlikte Ether ağında kendine ait bir token çıkarmayı hedeflediğini açıklamıştı. Elon Musk’tan bir yıl sonra bu tweet’e cevap geldi. Ünlü yatırımcı, “Ben Ethereum üzerine hiçbir şey inşa etmiyorum. Buna karşı değilim, sadece kullanmıyorum” şeklinde yanıtladı.

Önceki Ethereum iddialarını da reddetmiş oldu

Böylece, en popüler iki şirketin CEO’su SpaceX ve Tesla, gelecekteki projeler için Ethereum blok zincirini kullanmaya çalıştığı önceki varsayımlarını da reddetmiş oldu.

Shatner daha sonra Musk’ın yanıtının gecikmesi üzerine attığı yeni tweet’te “Bu cevap sadece bir yıl sürdü. Blockchain teknolojisini büyüleyici bulmadıysanız bile seni hala seviyorum!” dedi.

Bu yılın başlarında yaptığı açıklamada “Bitcoin benim güvenli sözüm değil” diyerek ilginç bir tartışmanın fitilini ateşleyen Musk, kısa bir süre sonra katıldığı bir podcast’de Bitcoin hakkında kripto para birimi hakkında daha kapsamlı görüşler sundu ve 0.25 BTC’si olduğunu açıklayan bir tweet atmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!