Kripto para piyasası dün gece oldukça hareketli saater yaşadı. Tesla’nın patronu Elon Musk’ın Tesla’nın Bitcoin varlıklarını satmış olabileceğini ima etmesi, Twitter’da bazı kullanıcılara Bitcoin’i kötülemesi sonrası Bitcoin yaklaşık yüzde 20’ye yakın düştü ve 42 bin dolara gelerek son 3 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla’nın Bitcoin’lerini satabileceğini ima etmesi piyasada panik yarattı ve Musk, Bitcoin’in merkezi olduğunu iddia etti. Tesla CEO’su, “Bitcoin, bir avuç büyük madencilik şirketinden tarafından kontrol edilen nitelikli çoğunlukla aslında son derece merkezidir. Sincan’da tek bir kömür madeni sular altında kaldı, Bitcoin hash rate’i yüzde 35 düştü. Size merkezi değilmiş gibi geliyor mu?” ifadelerini kullandı ve bu sözleri sonrası 47 bin dolar olan Bitcoin fiyatı, hızlı bir şekilde 45 bin 750 dolara kadar düştü.

Sonrasında Twitter’da kripto topluluğunun ünlülerinden biri olan Peter McCormack ile Elon Musk, Twitter’da büyük bir tartışma yaşadı. Dogecoin konusunda Musk’a eleştirilerde bulunan McCormack, “Sizin kişisel hedefleriniz, temiz enerji kaynakları, karbon emisyonlarının azaltılması ve Mars’ta ikinci ev yaratma gibi insanlık için iyi olan projelere odaklanmış gözüküyor. Bitcoin de insanlık için iyi bir projedir ve merkezi bankacılıktan insanları kurtarır” dedi ve Musk da bu sözlere, “Bu tür berbat yorumlar, tüm paramı Doge’a yatırmak istememe sebep oluyor” şeklinde cevap verdi.

Attığı tweetlerle dün gece Bitcoin’de sert düşüşe sebep olan Elon Musk, daha sonra bir Twitter hesabına verdiği cevapta “Spekülasyonları açıklığa kavuşturalım, Tesla Bitcoin’lerini satmadı” dedi.

Öte yandan Bitcoin, bu haberin aktarıldığı dakikalarda 44 bin 600 dolardan işlem görüyordu.

İlginizi Çekebilir:  Dogecoin hayranı Elon Musk, SEC'in soruşturma iddialarını umursamadı
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.