Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamalar nedeniyle sahibi olduğu şirketin hisseleri 15 milyar dolar eriyerek yüzde 10’a yakın değer kaybetti.

Sosyal medyayı aktif şekilde kullanan ve Bitcoin ile ilgili de olumlu görüşlere sahip olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kişisel hesabından dikkat çeken tweetler attı. Muske, art arda yaptığı paylaşımlarda “Tesla hisseleri çok pahalı. Tüm fiziksel varlıklarımı satıyorum, kendime ait bir evim olmayacak. Kız arkadaşım (Grimes) bana çok kızıyor. Satıştaki tek istisna Gene Wilder’in eski evi.” açıklamasını yaptı.

Elon Musk’ın Twitter’da 33 milyon 400 bin takipçisi bulunan 48 yaşındaki yatırımcının CEO’luğunu yaptığı Tesla’nın hisse değeri 144 milyar dolardan 129 milyar dolara düştü. Öte yandan Musk’ın bu açıklamasından dolayı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturma konusu yapılabileceği iddia ediliyor.

Elon Musk neden bu kadar kızgın?

38,9 milyar dolarlık kişisel servete sahip dünyanın en zengin insanlarından olan Elon Musk, koronavirüs nedeniyle geçtiğimiz günlerde John McAfee ile birlikte “İnsanların özgürlüğünü geri verin” şeklinde serzenişlerde bulunmuştu. Musk daha önce “koronavirüs paniğinin aptalca” olduğunu ve ABD hükümetinin önlemlerini “faşist” olarak nitelendirmişti. Liberteryenler ve yazar Tom Woods gibi kanaat önderi birçok insan ünlü yatırımcının etrafında toplandı ve ABD’nin uygulamalarını eleştirmişti. Musk’ın bu genel koronavirüs buhranından sıkıldığı anlaşılıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!