Galaxy Digital’in Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin’in 2017 yılındaki efsane artışını Tesla’nın son bir aydaki yükselişiyle karşılaştırdı.

Bitcoin (BTC), Aralık 2017’de geri çekilmeden önce tüm zamanların en yüksek 20 bin dolara ulaşmıştı ancak başka bir hisse şu anda yolculuğunu neredeyse aynı etkiyi yansıtıyor.

Elon Musk’ın SpaceX ile birlikte gözbebeği konumundaki Tesla’nın hisseleri 2020’de resmen uçtu. Kripto para kapitalisti Mike Novogratz, Tesla’nın hisse senetlerinin 3 Şubat’taki hareketinin tam olarak 2017’deki Bitcoin hareketine benzettiğini ifade etti.

Tesla’nın hisse değerindeki yükseliş sayesinde, Elon Musk’ın 1 saatte 2.3 milyar dolar artan serveti 36 milyar dolara ulaştı.

Tesla’dan inanılmaz performans

2017 yılındaki BTC/USD paritesini 2019’dan Tesla hisseleri üzerine yerleştirdiğimizde, iki varlığın korelasyonunun derecesi hemen anlaşılır hale geliyor. Tesla’nın şu anki 780 dolar zirvesine ulaşması aynı Bitcoin’in 1.000 dolardan 20.000 dolara çıkma süreci de aynı bu şekilde oldu. Novogratz, bunu Twitter hesabından paylaştığı bir görselle belirtti.

Ünlü pil tedarikçisi Panasonic’in Tesla’nın siparişlerine yetişeceklerini açıklaması olumlu etki yaptı ve dün Tesla ($TSLA) hisseleri yüzde 20 yükselişle 650 dolardan 780 dolara kadar çıktı ve kapanışı bu fiyattan yaptı. Tesla böylelikle, sadece bu ay %75 artış yaşarken, geçtiğimiz Haziran ayında Tesla hissesi alanla 8 ayda yüzde 315 kar elde etti.

Mike Novogratz’in Twitter’dan paylaştığı Bitcoin/Tesla grafiği.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!