Gleen son dakika haberine göre, elektrikli otomobil devi Tesla, ilk çeyrekte 272 milyon dolarlık Bitcoin sattığını açıkladı. Şirket, Şubat ayında 1.5 milyar dolarlık BTC aldığını açıklamıştı. Tesla, satın aldığı Bitcoin’lerden yaklaşık 101 milyon dolar kâr ettiğini belirtti. Şirket son haliyle bilançosunda 1.2 milyar dolarlık BTC tutuyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, Mart ayında Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başladığını ve satışlardan elde edilecek gelirin herhangi bir fiat para birimine (Dolar, Euro) çevrilmeyip rezervde Bitcoin olarak tutulacağını açıklamıştı. Tesla, 3 ay tuttuğu Bitcoin ile araba satarak geçirdiği 14 yıldan daha fazla kâr elde etti.

Bu haberin ardından genel kanı Bitcoin’de bir düşüş gözlenmesiydi ancak BTC, bu habere tepki vermeyerek haberin yazıldığı sırada 53 bin 453 dolar civarlarındaki konumunu korudu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.