Elon Musk’ın kurucusu ve CEO’su olduğu elektrikli otomobil devi Tesla, 2020 yılında bütün ekonomik dengeleri alt üst eden koronavirüs krizine adeta meydan okur halde üst üste beşinci çeyrekte de kâr etmeyi başardı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ekonomik bir buhrana yol açan Koronavirüs salgınından neredeyse hiç etkilenmeyen Tesla, üçüncü çeyrekte cirosunu geçen yılın aynı dönemine göre 6,30 milyar dolardan 8,77 milyar dolara yükseltti. Beklentiler ise gelirlerin 8,36 milyar dolar olacağı yönündeydi.

Üst üste beş çeyrekte kâra geçen Tesla’nın aynı dönemdeki net kârı ise 394 milyon dolar olan beklentilerin altında 331 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Tek seferlik kalemler haricinde Tesla’nın net kârı 874 milyon dolara yükseldi. Şirketin düzeltilmiş hisse başına kârı da 57 cent olan beklentilerin çok üzerinde 76 cent olarak gerçekleşti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!