Bir Tesla yatırımcısı, Tesla CEO’su Elon Musk‘ın ‘dengesiz’ tweetlerinin geçtiğimiz dönemde imzalanan SEC anlaşmasını ihlal ettiğini, şirketi milyarlarca dolarlık potansiyel yükümlülük ve piyasa kaybına maruz bıraktığı gerekçesiyle şirketin yönetim kurulu ve CEO’su Elon Musk’a dava açtı. Ünlü girişimci, son dönemde kripto para ekosisteminde Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili tweet’ler atıyordu.

Elon Musk ve Tesla yönetim kurulu, Musk’ın Twitter’daki bazı yorumlarının, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile iletişimlerini yumuşatmak amacıyla yapılan bir anlaşmayı ihlal ettiğini söyleyen bir yatırımcının davasıyla karşı karşıya.

Davacı, suçlamasında SEC ile 2018 yılında varılan anlaşmanın defalarca ihlâl edilmesine karşın Musk’ın Twitter paylaşımlarının kontrol altında tutulamadığı ifade ediyor. 2018’de yapılan anlaşmada Elon Musk ve Tesla 20 milyon dolar para cezasına çarptırılmış, Musk’ın Twitter’ı belirli sınırlamalar dahilinde kullanmasına izin verilmişti.

Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda SEC tarafından soruşturma açılacağı söylentilerne Twitter’dan “Umarım doğrudur. Bu harika olur” şeklinde bir tweet atmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.