Bitcoin‘e ve kripto para piyasasına yukarı yönlü ivme kazandırması beklenen ve ABD Başkanı Joe Biden’ın geçtiğimiz Perşembe günü imzaladığı 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinde yer alan 1.400 dolarlık ödemelerin yüzde 85’i ABD hane halkının hesaplarına yatmış durumda.

Başkan Joe Biden’ın imzaladığı 1.9 trilyon dolarlık “Amerikan Kurtarma Planı”ndaki yaklaşık 450 milyar dolarlık meblağnın doğrudan Amerikan vatandaşlarının cüzdanlarına girmesi plânlanıyor. Beyaz Saray Basın Sözcüsü Jen Psaki, daha önce yaptığı açıklamada, yeni teşvik anlaşması kapsamında yaklaşık 158,5 milyon hanenin bir ödeme almasını ve bu ödemelerin bu hafta sonu gönderilmesinin beklendiğini söylemişti.

Doğrudan ödemelere ek olarak, 1.9 trilyon dolarlık Amerikan Kurtarma Planı, temel işsizlik programlarının genişletilmesini, küçük işletmelere yardım, eyalet ve yerel yönetimler için yaklaşık 350 milyar ABD Doları, düşük ve orta gelirli aileler için krediler, COVID 19 için aşılama ve testler konusunda ulusal bir program için 160 milyar ABD Doları bütçeyi içeriyor. Yasa Demokratlar için Biden’ın göreve başladığı Ocak ayından bu yana ilk büyük yasama zaferi olarak kabul ediliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.