Dünyanın en büyük muhasebe ağlarından biri olan Moore Global, kripto para endüstrisinde en çok işlem yapılan stablecoin olan Tether (USDT)‘in fonlarını tasdikledi.

Yeryüzünde basılan ABD Doları’yla eş miktarda olmadığı defalarca gündeme gelen hatta son dönemde kendilerine açılan davayla da meşgul olan Tether, fonlarının bağımsız bir kuruluş tarafından onaylandığını duyurdu. Son dönemde basılan Tether’in miktarının fazlalığı bu fonların piyasadaki parayla aynı ölçüde olmadığı söyleniyordu.

Tether’in resmi sitesinden yapılan açıklamada, “Tether Holdings Limited şirketine ait Konsolide Rezervler Raporundaki bilgilerin doğru olduğunu teyit edilmesi, dünyanın en büyük muhasebe ağlarından biri olan Moore Global’in bir üyesi olan bağımsız bir muhasebeci tarafından yapılan bu tasdik, tüm Tether tokenlerinin tamamen Tether’in rezervleri tarafından desteklendiğine dair uzun süredir belirttiğimiz pozisyonumuzu yeniden teyit ediyor. Tether her zaman tam olarak desteklendi ve bugün sunduğumuz bu onay bunu bir kez daha doğruluyor. Tether’in pazardaki büyümesi işimizi doğrulamaya devam ederken, halkın bu konudaki ilgisini anlıyoruz ve şeffaflığa olan bağlılığımızın bir parçası olarak bu tasdikimizi paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.” denildi.

CryptoQuant’ın verilerine göre, piyasada 40 milyar dolarlık Tether (USDT) bulunduğunu açıklamış, bu rakamı tam 11 milyar dolar ile USD Coin’in (USDC) takip ettiği belirtilmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.