Lugh şirketi, Euro’ya sabitlenen ilk Fransız dijital varlığının yaratıldığını duyurdu. Tezos blokzinciri tarafından desteklenen ve AB’nin resmi para birimi Euro’ya sabit olan “Lugh” Fransız Walmart olarak anılan perakende şirketi Groupe Casino‘nun marketlerinde kullanılacak.

Lugh şirketi, bireyler ve profesyonel yatırımcılar için kripto varlık yatırımlarında önde gelen bir Fransız oyuncu olan Coinhouse ile iş birliğine giderek, Societe Generale gibi kilit uzmanlarla oluşturulan güvenilir bir ortamda Euro’ya sabitlenmiş ilk Fransız dijital varlığının oluşturulduğunu duyurdu. İlk adım olarak, Lugh (EUR-L) dijital varlığı, bu piyasalardaki dalgalanma riskinden korunmak isteyen bireysel veya profesyonel yatırımcılar için kripto varlık ticaretini kolaylaştırmak için Coinhouse platformunda kullanıma sunulacak. Bu adım tamamlandıktan sonra Lugh Company, blockchain teknolojisine dayalı yeni finansal hizmetler geliştirmeyi hedefliyor.

Galyalıların Tanrılarından esinlenilen stabil coin, kripto para alım satımında kullanılacak ancak gelecekteki bir perakendeci konsorsiyumu tarafından mağaza içi ödemeler ve sadakat puanları için kullanılacak.

Lugh adlı stabil coin’in rezervleri, küresel muhasebe devi PwC France’ın yan kuruluşu tarafından da denetlendi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.