Alternatif kripto paraların yükselişinin konuşulduğu şu günlerde son birkaç ayın en dikkat çeken kripto parası Tezos oldu. XTZ, bir ayda yüzde 80, son 4 günde ise yüzde 20 artış gösterdi ve fiyatı 1.68 dolardan 2.16 dolara kadar yükseldi.

50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalarını önemli ölçüde üzerinde olan Tezos, Kasım 2019’dan beri yükseliş trendinde ve bütün teknik göstergeler XTZ’nin bu yükselişini sürdürebileceğini gösteriyor. Bitcoin ise bu ayki performansta Tezos’un bile gerisinde kaldı. BTC, Ocak ayında sadece yüzde 41 yükselirken XZT, yüzde 80 artış sağladı ve dikkat çeken bir performans sergiledi.

Kasım ayından bu yana yükseliş trendinde

Ekim 2018’deki en düşük fiyatı 0,728 dolardan şu anki fiyatı 2.16 dolara yükselen Tezos (XTZ), toplamda bu zamana kadar yüzde 205 değer kazandı. Bitcoin’in hakimiyetinin yüzde 64 olduğu piyasada toplam kripto para değeri 272,5 milyar dolar seviyesinde.

Piyasa değeri 1,56 milyar dolara yükselen Tezos’u diğer altcoinlerden yüzde 28’lik artış sağlayan NEM (XEM), yüzde 14,34 değer kazanan Bitcoin Cash (BCH) ve yüzde 12,04 yükselen Bitcoin SV (BSV) takip etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.