Hong Kong merkezli blok zinciri şirketi Animoca Brands, K-Pop endüstrisindeki şarkıcıların fikri mülkiyetlerini sağlayabilmek, albümlerini ve şarkılarının NFT olarak hayata geçmesi için yeni bir ortaklık kurdu.

Cube Entertainment arasındaki ortak girişim, dijital ses kaynakları, albümler, portreler ve dünya çapında popüler K-pop sanatçılarının avatarları dahil olmak üzere bütün görsel ve sesli materyali NFT’ler yayınlayacak. Bu, sanatçılar ve hayranları için gerçek dijital mülkiyet hakları ve diğer blok zinciri avantajları sağlanması bekleniyor.

“Dijital içerik endüstrisini değiştireceğiz”

Animoca Brands’in kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu şunları anlaşmayla ilgili, “K-Pop dünyayı kasıp kavuruyor ve burada Animoca Brands’te Cube Ent ve onun K-pop sanatçıları kadrosu ile çalışmak için sabırsızlanıyoruz. Metaverse’ü gerçeğe dönüştürmek için çabalarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cube Ent CEO’su Ahn Woo Hyung de ortaklık hakkında “NFT’ler ve Cube Ent’in müzik, görüntü ve daha fazlasının IP’lerini içeren ilişkili bir ekosistem oluşturmak için Animoca Brands ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bunun, küresel dijital kültür pazarına liderlik etmek ve dijital içerik endüstrisini ilerletmek için önemli bir başlangıç olacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

Financial Times’ın ‘Yükselme potansiyeli en fazla şirketler’ listesinde yer alan Animoca Brands, Metaverse alanında faaliyet gösteren ve bur evrende NFT’ler ve oyun yoluyla dijital mülkiyet haklarını yönlendiren dijital eğlence, blok zinciri ve oyunlaştırmada lider şirket olma yolunda ilerliyor. Geçtiğimiz haftalarda satın aldığı The Sandbox, Crazy Kings ve Crazy Defense Heroes dahil orijinal oyunlara sahip olan ve Formula 1, Marvel, WWE, Power Rangers, MotoGP ve Doraemon dahil olmak üzere 325 oyun üzerinde popüler fikri mülkiyeti bulunan Animoca Brands, Axie Infinity, OpenSea, Dapper Labs (NBA Top Shot), Bitski, Harmony, Alien Worlds, Star Atlas dahil olmak üzere NFT ile ilgili şirketlere Metaverse altyapısının oluşturulmasına katkıda bulunan merkezi olmayan projelere 100’den fazla yatırımı mevcut.

İlginizi Çekebilir:  İngiliz bankası Starling, kripto para borsalarına para transferine yasak getirdi
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.