Kanadalı şarkıcı The Weeknd, oluşturduğu ilk NFT koleksiyonunu NFT plâtformu Nifty Gateway’de 2.29 milyon dolara sattı.

Kripto para borsası Gemini’nin sahibi erken Bitcoin yatırımcıları Tyler-Cameron Winklewosss’un sahibi olduğu NFT pazar yeri Nifty Gateway’de satışa çıkan NFT koleksiyonu kısa bir süre içinde satıldı.

Ünlü şarkıcılar Calvin Harris, Steve Aoki ve Grimes’in de satışlar gerçekleştirdiği plâtform en büyük satışlarından birine de ev sahipliği yapmış oldu. Koleksiyon, The Weeknd’in yaratıcı yönü ön plâna çıkarmak için birlikte çalıştığı görsel sanatçıların kurduğu Strange Loop Studios ile birlikte oluşturuldu. Koleksiyonda ayrıca daha önce duyulmamış bir The Weeknd şarkısı da yer aldı.

“Yenilik yapmanın yollarını arıyordum”

Koleksiyonda yer alan üç herkese açık NFT, iki sessiz müzayede ve iki çekiliş içeriyordu. En ucuz NFT’ler 100 dolardan satılırken, diğerleri en yüksek teklif verenlere satıldı. The Weeknd’in yayınlanmamış parçasından alıntıların yer aldığı kolseksiyon parçaları, 15 dakikalık bir zaman aralığında 1,4 milyon dolara satıldı.

NFT satışlarıyla ilgili konuşan ünlü sanatçı, “Her zaman hayranlarım için yenilik yapmanın ve bu arkaik müzik dünyasını değiştirmenin yollarını arıyordum. NFT’lerin içerik oluşturucuların her zamankinden daha fazla görülmesini ve duyulmasını sağladığını görmek son derece heyecan verici. Bu harekete katkıda bulunmaya devam etmeyi plânlıyorum ve çok yakında bunun müzik endüstrisinin mekaniğine dokunacağını görebiliyorum.” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!