NFT’ler (değiştirilemeyen token’lar), geçen ay sanat ve müzik dünyasında büyük sükse yaptı. Kings Of Leon, Gorillaz hatta Banksy ve Elon Musk dahil olmak üzere birçok ünlü ismin NFT dünyasına olan ilgisiyle birlikte ekosistem büyük popülerliğe ulaştı. Şimdi de The Weeknd, yeni şarkısını NFT olarak piyasaya sürmeyi plânlıyor.

Asıl ismi Abel Tesfaye olan The Weeknd, müzik piyasasının en sevilen ve en hit şarkılara imza atan ismi. The Weeknd, Twitter’dan paylaştığı tweet’te “NFT alanında yaşayan yeni şarkı. Yakında geliyor ”diye yazdı.

Şarkının bir NFT platformunda özel olarak “canlı” olup olmayacağı veya akış hizmetlerinde de mevcut olup olmayacağı belli değil. Eski rotayı seçerse, şarkıdan elde edilen gelir son derece kârlı olabilir ve geleneksel bir sürümden elde edeceği kazançlardan daha ağır basabilir. Şarkıcı olan Elon Musk’ın sevgilisi Grimes, 6 milyon dolara yakın bir NFT koleksiyonu satarken, Azaelia Banks, Lil Yachty ve Post Malone gibi rapçiler de gelişen kripto para birimi alanına girdi.

The Weeknd bir megastar ve uluslararası popülaritesi NFT trendinin daha da hızlı patlamasına yardımcı olabilir. Kayıtlı müzik endüstrisini dünya çapında temsil eden kuruluş olan IFPI, bu ayın başlarında The Weeknd tarafından “Blinding Lights” ın dünya çapında 2,72 milyar abonelik akışı eşdeğeri ile 2020’nin IFPI Global Digital Single Award ödülünü kazanacağını duyurdu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!