Japon elektronik devi Sony’nin Avrupa kolu Sony Avrupa, blokzincir tabanlı video protokolü olan Theta Ağı’na katıldı. Theta ağının kripto parası THETA coin, bu gelişmeyle yüzde 6 yükseldi ve 3.87 dolara yükseldi.

Sony Avrupa’nın Ar-Ge Merkezi Avrupa Brüksel Laboratuvarı, stratejik teknoloji planlamasına katılmak ve ağın güvenliğini, güvenilirliğini ve istikrarını sağlamak için bir kurumsal doğrulayıcı ve yönetim konseyi üyesi olarak programa katılıyor. Sony, ağı desteklemek için Avrupa’da bulunan bir kurumsal doğrulama düğümü işletecek ve Theta’nın proof-of-stake çalışma sisteminde ağ işlemlerini doğrulamak için Avrupa’da konumlandırılmış bir doğrulayıcı düğüm (node) çalıştıracak ve ağın güvenliği ve istikrarının sağlanmasıyla stratejik teknoloji plânlamasının yapılması için oluşturulan yönetim konseyinin de bir üyesi olarak hareket edecek.

Sony’nin dışında dev şirketler de var

Son olarak Sony’nin katıldığı programda Google ve Samsung gibi büyük şirketlerin yanısıra dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Blockchain.com gibi şirketler de bulunuyor.

Theta Labs kurucu ortağı ve CEO’su Mitch Liu, bu gelişme sonrası “Sony Avrupa Ar-Ge Merkezi Avrupa Brüksel Laboratuvarı’nın bu yıl Theta’nın benimsenmesini ve hiper büyüme planlarını hızlandıran kurumsal doğrulayıcı olarak aramıza katılması bizi çok heyecanlandırdı.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.