THETA, merkeziyetsiz bir video paylaşım platformudur. THETA coin de bu platformda dolaşımda olan kripto paradır. Youtube gibi devler dahil olmak üzere internetteki video platformlarının sorunlarının “düşük kaliteli videolar”, “yayıncılığın masraflı oluşu” ve “az kâr getirmesi” olduğunu, bunun da merkezi ve yetersiz ekosistemlerden kaynaklandığını öne süren THETA’nın geliştiricileri, izleyicilerin kendi bant genişlikleri ve disk alanlarını platformla paylaşmaları durumunda ödül olarak THETA coin kazanmaları ve bu kazancın video üreticileriyle paylaşılması, eşten eşe (Peer to Peer / P2P) video paylaşımı sayesinde yüksek kalite ve inovatif iş modelleriyle düşük maliyet sunulması sayesinde bu sorunların çözülebileceğini öne sürmüşlerdir.

Samsung’un da desteklediği Theta video ekosistemi, özellikle canlı video yayınlarını yüksek kalitede yapmaya yönelik çözümler geliştirmektedir. Merkeziyetsiz olan bu ağda, kullanıcılar kendi bant genişliklerini ve disk alanlarını ekosistemin kullanımına sunmakta, uçtan uca video paylaşımına olanak sağlayarak video paylaşımını hızlı ve kaliteli hale getirmektedir. Ağa kendi bant genişlikleri ve disk alanları ile katkı sağlayan kullanıcılara, ödül olarak THETA coin ile ödeme yapılmaktadır.

Ethereum blokzinciri olan ERC-2O blockchain (blokzincir) protokolünü kullanan THETA coin, uzun vadede gelecek vaat eden bir dijital para birimi olarak görülmektedir.

THETA coin’in toplam piyasa arzı 1 milyar adettir ve bunun tamamı şu an dolaşımdadır. Piyasa değeri 3 Milyar Dolar olan THETA coin, değer açısından kripto para pazarında 27. sırada yer almaktadır.

Theta (THETA) coin hangi borsalardan nasıl alınır?

Yazının yayımlandığı tarihte 1 THETA coin’in değeri 3.50 Amerikan Doları’dır.2020 yılının Mart ayında 0.039 Amerikan Doları ile dip yapan THETA coin, 2021 Şubat ayında 3.91 Amerikan Doları ile zirve noktasına ulaşmıştır.

THETA coin, halka ilk arz edildiği dönemden bu yana yüzde 1900 değer kazanmıştır. Theta (THETA) coin’in Binance, Huobi Global, OKEx, FTX ve Bithumb gibi büyük borsalardan alım satımı gerçekleştirilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Cosmos (ATOM) coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

Theta (THETA) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!