Thodex‘in Türk kripto para topluluğunda yarattığı deprem devam ediyor. Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsası Vebitcoin, para çekme konusunda kullanıcıların yaşadığı sorunlar ve şikayetler nedeniyle zor durumda olduklarını açıklayarak faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

2017 yılında kurulan kripto para borsası Vebitcoin, Thodex’in yarattığı domino etkisinden nasibini aldı. Türk kullanıcıların varlıklarını çekme talebi nedeniyle nakit akışında zorluk yaşayan Vebitcoin, kripto faaliyetlerini sonlandırdığını açıkladı ve kullanıcıların cüzdanlarına erişimini engelledi.

Ayrıca MASAK, faaliyetlerini sonlandıran Vebitcoin’in borsasının Türkiye’de bulunan tüm hesaplarına bloke koydu. Firma ve yöneticileri hakkında da inceleme başlatıldı.

Borsanın internet sitesinden yapılan açıklamada, “Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.” ifadeleri kullanıldı.

Coinmarketcap verilerine göre, 60 milyon dolarlık piyasa değerine sahip borsa Türkiye’de en çok işlem gören ilk 10 kripto para borsası içinde yer alıyordu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.