Piyasa araştırmaları ve danışmanlık şirketi Fundstrat’ın kurucularından analist Thomas Lee, CNBC’ye telefonla bağlanarak Bitcoin‘in 8 bin doları aşması hakkında ve kripto para piyasasına ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Lee, New York’ta düzenlenen ve Pazartesi gününden bu yana devam eden dünyanın en büyük kripto para ve blockchain konferansı Consensus’un son rallinin Bitcoin hakkında çok önemli bir rol oynayacağını ifade etti ve artık başka yatırımcıların da işi içine girebileceğini söyledi.

Thomas Lee, CNBC’ye telefonla bağlandı ve Bitcoin’deki son gelişmeleri yorumladı.

Lee’nin açıklamaları şu şekilde:

“Consensus, bu yıl kripto para sektörünü çok daha yüksek kaliteye taşıdı. Her şey yolunda giderse kripto para kışının bittiğinin son işareti olacak. Yatırımcıları oldukça iyimser bakmasını sağlayan şeyin şu anda Bitcoin’in 10,000 dolar seviyesine yaklaşması olduğunu düşünüyorum. Bence geleneksel yatırımcıların tekrar kripto paralara bakmaya başlama ihtimali giderek artıyor. Açıkçası bu çok önemli, çünkü bu yeni ilgi ve talebin ortaya çıkışı, Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştırabilir.”

Üç ay öncesine göre fiyatı yüzde 150 artan Bitcoin’in bu yükselişini sürdürüp sürdürmeyeceği merakla bekleniyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.