Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, kripto paraların tanıtımını yasaklamak için markalı içerik politikasını güncelledi. TikTok, artık kripto paraların ve bazı finansal hizmetlerin reklamının yapılmasına ve içeriklerde geçmesine izin vermeyecek. Buna göre, fenomenler kripto para reklamı da yapamayacak.

Tiktok’un bu yasağı doğrudan doğruya sosyal medyada yüksek riskli yatırımların endişe verici eğilimine son vermeyi amaçlıyor. Sosyal medya devi bu yüksek riskli yatırımları, bir çeşit ‘dolandırıcılık’ olarak görüyor.

Bankalar ve fintech’ler, TikTok’ta reklam vermenin ve etkileyicilerle ortaklık kurmanın faydalarından yararlandı. Monzo ve Revolut ve Plum gibi şirketler, TikTok ile ortaklık yapmışlardı ancak bu kararla birlikte bunun da sonuna gelindiği görülüyor.

Finansal hizmet şirketlerinin 18 yaşın üzerindeki kişilere reklam vermesine izin veren reklam politikası değişmedi. Sadece sanal para birimlerini ve kripto para birimlerini tanıtan reklamlar, piramit şemaları ve zengin hızlı şemalar yasaklandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.