Apple CEO’su Tim Cook, ABC News’e verdiği bir demeçte çevrimiçi gizliliği bir “kriz” olarak nitelendirdi. Cook, şirketin gizlilik konusundaki duruşunu yineledi ve “Gizlilik, başlı başına bir kriz haline geldi.” dedi.

Apple’ın patronu, röportajda şirketlerinin Google ve Facebook gibi şirketlerden farklı olarak reklamcılığa odaklanmadığına ve bu doğrultuda reklam hedeflemesini iyileştirmek için kullanıcı verilerini kullanmadığına dikkat çekti.

Tim Cook, ABC News’e röportaj veriyor.


Gizliliğini savunan biri olduğunu her fırsatta dile getiren ve kullanıcıların verileri hakkında son derecede saygılı olduklarını ifade eden 58 yaşındaki CEO, “Siz bizim ürünümüz değilsiniz. Bizim ürünlerimiz iPhone’lar ve iPad’ler. Verilerinizin değerinin farkındayız. Bu nedenle onları özel ve güvende tutmanıza yardımcı olmak istiyoruz.” dedi.

Cook, bu doğrultuda şirketlerin veri toplamalarının ve şirketler arasında tüketici verilerinin paylaşılmasının zorlaştırılmasına yönelik hükümet çalışmalarına destek verdiği biliniyor. Ünlü iş insanı, ayrıca Apple olarak ebeveynlerin, çocuklar üzerindeki kontrolüne hassas yaklaştıklarını da sözlerine ekledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.