Bitcoin savunucusu ünlü milyarder Tim Draper, milenyumların yani Y nesli’nin Bitcoin’e daha fazla yatırım yapması gerektiğini söyledi.

Geçen haftaki ralliden sonra artık Bitcoin, manşetleri bir kez daha vuruyor gibi görünüyor. Ünlü Amerikan risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper’e göre, Bitcoin Y nesli için geleceklerini garanti altına almaları için çok büyük bir fırsat ve mutlaka yatırım yapmaları gerek bir finansal varlık.

Draper’a göre milenyumlar, tarihi bir noktada

Draper, milenyum neslinin tarihte dünyanın önde gelen dünyanın finansal sisteminin tüm geleceğine sahip oldukları bir noktada durduklarını dile getirdi. Ancak Draper en büyük sorun olarak milenyumların önceki nesillerden, artık çalışmayan bir sistemi miras alması olarak görüyor ve bugünkü bankacılık sistemine ince bir eleştiride bulunarak ABD’de bir döneme damgasını vuran Oldsmobile antika araçlara benzetti.

Ünlü kapitalist, Y neslinin emeklilik için bekleyecek zamanı olmadığını, şu dönemde para biriktirmesinin pek bir şey ifade etmediğini belirtti. Draper, zaten borçlu bir dünyaya doğdukları için çalışan insanların şu anki maaşlarının büyük bir kısmının borçlara gittiğini ifade etti.

Y nesli, nüfus bilimciler ve araştırmacılara göre genellikle 1980’lerin başlarından 1990’ların ortalarına veya 2000’lerin başlarına kadar doğanları dahil ettikleri kuşak olarak adlandırılıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.