Los Angeles merkezli blok zinciri fonu Draper Goren Holm, Tezos Vakfı’na resmi olarak yatırım yaptığını açıkladı. Fon, risk sermayedarları Tim Draper, Alon Goren ve Josef Holm’ün sahip olduğu bir girişim olarak biliniyor.

Tim Draper, Alon Goren ve Josef Holm ortaklığıyla kurulan Los Angeles merkezli girişim fonu Draper Goren Holm, Tezos (XTZ) blok zinciri üzerine inşa edilen girişimleri besleme ve hızlandırma plânlarını duyurdu. Yatırım, Draper Goren Holm’un fintech ve blockchain girişimlerine odaklanan 25 milyon dolarlık girişim fonunun bir parçası.

Draper Goren Holm’un Tezos’a olan ilgisi 2020’de, ilk Tezos stabilcoin’i USDtez’i oluşturmaktan sorumlu ekip olan Tezos Stable Technologies’in yanı sıra Tezos tabanlı NFT piyasası Kalamint’i desteklemesiyle başladı. Buna ek olarak, Tim Draper, 2017’deki bağış toplama etkinliğinden bu yana fonun 2018’deki kuruluşundan çok önce, Tezos ağının uzun süredir destekçisi olmuştu.

Draper Goren Holm’un Kurucu Ortağı Alon Goren, “Draper Goren Holm, Tezos topluluğunun gelecek nesil kripto benimsemesini inşa edip tanımlayacağına yürekten inanıyor.”Tezos blok zincirindeki farklılıkların ve nasıl yönetildiğinin, uzun vadede blok zinciri dikeylerini ölçeklendirmek için muazzam olduğuna inanıyoruz. Tezos ekosistemine yatırım yapmaya devam edeceğimiz için çok heyecanlıyız.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.