Salesforce’un kurucusu ve Time dergisinin sahibi olan Marc Benioff’un yatırım fonu Time Ventures, kripto veri şirketi Chainalysis’e 100 milyon dolarlık yatırım yaptı ve şirketin değeri 2 milyar dolara çıktı.

Önde gelen kripto veri analitiği firmalarından biri olan Chainalysis, Time Ventures aracılığıyla Salesforce’un kurucusu milyarder girişimci Marc Benioff‘tan finansman turunda 100 milyon dolarlık yatırım aldı ve değerlemesini 4 ay önceki 1 milyar dolarlık değerinden iki katına yani 2 milyar dolara çıkardı. Finansman turu, kripto odaklı risk sermayesi şirketi Paradigm tarafından yönetildi.

Chainalyis’in bu yatırım turunda yükselen değerlemesi, BlockFi ve Blockchain.com dahil olmak üzere birkaç kripto veri firmasının finansman turundan sonra geldi ve boğa sezonunu yaşadığımız şu günlerde kripto ekosisteminin yeni hikayesi olarak karşımıza çıkıyor.

Chainalysis CEO’su Michael Gronager, yatırımla ilgili, “Bu kripto endüstrisinin emekleme döneminde gördüğümüz bir şeydi. Ancak şu an olan şey ise pazarın büyüdüğü ve çoğu zaman geleneksel oyuncuların kriptoyu daha önce görmediğimiz bir şekilde benimsediği dönemde oldu.” dedi.

Salesforce’un kurucusu Marc Benioff, Forbes verilerine göre dünyanın en zengin 69. insanı ve toplamda 8.3 milyar dolarlık kişisel servete sahip.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.