Wall Street’te faaliyet gösteren yatırım ve danışmanlık şirketi Fundstrat’ın baş analisti Tom Lee, Facebook’un kripto parası için olumsuz görüş bildirdi.

Bitcoin için kritik seviyeyi aşması haline 5-6 ay içinde 40 bin doları bulabileceğini söyleyen ünlü analist Tom Lee attığı tweet’te, Facebook’un duyurmayı planladığı kripto paranın kripto para piyasasına olumlu bir etki bırakacağından şüpheli olduğunu belirtti ve “Facebook’un çıkaracağı kripto para için kripto ekosistemine adaptasyonu için gerçek olumlu bir senaryo yok.” ifadelerini kullandı.

Forbes yazarı ekonomist Caitlin Long, Facebook‘un çıkaracağı kripto para ile ilgili bazı olumlu öngörülerde bulunmuştu. Sosyal medya devinin bu hamlesini genellikle olumlu karşılayan piyasanın projenin hayata geçmesinden sonra nasıl bir tepki vereceği merak konusu.

Facebook’un kripto parası Global Coin için 6 öngörü

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.