Ünlü analist Tom Lee, 2019’daki yükselişiyle yatırımcının iştahını yeniden açan ve kurumsal şirketlerin de dikkatini çeken Bitcoin için kripto para piyasasında kış sezonunun bittiğini söyledi.

Fundstrat Global Advisors’un ünlü analisti Thomas Lee, kendi ifadesiyle rahatsız edici bir şekilde 6.200 dolara gerileyen Bitcoin’in tekrardan 8.000 dolar üstüne çıktığını ve olumlu trendi sağlamlaştırdığını belirtti. Lee, tweetin devamında 13 maddeyle bu durumu özetledi.

ABD ile Çin arasındaki ticari savaşın, Bitcoin’in Nisan ayı başında 13 ay sonra ilk kez 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kapatması, OTC işlem hacimlerinin dört ay öncesine göre yeni müşterilerle beraber yüzde 60 ile 70 arasında artış göstermesi, Tether ve Binance’deki hacklenmelerin piyasada karşılık bulmaması ve Consensus gibi büyük bir konferansın düzenlenmesiyle kripto paralar için kış sezonunun tamamen ve resmen bittiğini ifade etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.