Yatırım danışmanlık şirketi Fundstrat analisti ve şirket ortağı Tom Lee’ye göre Bitcoin’in 2020 pozitif fiyat hareketi devam edecek. En büyük kripto para biriminin hem temellerinin hem de teknik yönlerinin, tüm yıl boyunca mükemmel sonuçlar elde edeceğine inanıyor. Lee, 180 günde Bitcoin’in 27 bin dolar fiyatına geleceğini söylüyor.

Bitcoin, 7,200 dolardan % 30’luk bir yükselişle 9,400 dolara kadar çıkmayı başardı. Ve bu ciddi artış ile tarihinin en iyi ikinci Ocak performansını sergiledi. BTC, 2013’ün Ocak ayında yüzde 50’den fazla artmıştı.

Kritik maddeler: Orta Doğu’daki gelişmeler ve ABD Başkanlık seçimleri

Ünlü analist Tom Lee ise bu pozitif tablonun 2020’de sene boyunca devam edeceğini öngörüyor ve 180 günlük dönemde lider kripto paranın 27 bin doları bulabileceğini dile getiriyor. Kripto para topluluğu, bunun büyük bir boğa koşusunun bir işareti olup olmadığı konusuna yoğunlaşmış durumda ve Tom Lee, bazı teknik yönlere dayanarak bu görüşü destekliyor ve Bitcoin’in 200 günlük hareketine bağlı olarak boğa sezonuna girildiğini iddia ediyor.

Geçtiğimiz yıl Beyaz Saray’ın kripto paraları sekteye uğrattığından bahseden analist, bu kez aynı senaryonun gerçekleşmeyeceğini ifade ederek, Orta Doğu’daki jeopolitik gelişmeler ve ABD Başkanlık seçimlerinin Bitcoin ve diğer kripto paralara önemli ölçüde olumlu yansıyacağını söyledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!