Piyasalarda şu sıralar 9 bin dolar bandını zorlayan Bitcoin için yeni bir öngörü daha açıklandı. Tom Lee‘ye göre Bitcoin 10 bin dolardan sonra FOMO’ya uğrayacak.

Fundstrat adlı yatırım danışmanlık şirketinin baş analisti Tom Lee, Financial Times’ta çalışan Adam Samson‘ın Fundstrat’a dayandırarak oluşturduğu grafiğe bakarak attığı tweette, “Bitcoin’deki gerçek FOMO, muhtemelen 10 bin doları geçtiğinde başlayacak. Çünkü bu fiyat seviyesi, tüm günlerin yalnızca %3’ünde görüldü. Bu matematiksel olarak 2017’de 4 bin 500 dolar seviyelerindeki FOMO’ya benziyor.” dedi. 2017’deki FOMO’dan sonra Bitcoin, tarihin en yüksek seviyesini görmüş ve 20 bin dolara kadar yükselmişti.

Kullanıcılar, Twitter’da analistin bu tweetine oldukça tepki gösterdiler ve Tom Lee’nin bu tahminini “yanlış benzetme” olarak yorumladılar.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.