Çiftlikbank projesiyle binlerce insanı dolandırarak 500 milyon TL’lik bir servet kazanan ve Interpol tarafından aranan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’ın dolandırdığı parayı kripto paralarla yurt dışına çıkardığı öğrenildi. Ayrıca Aydın’a 4-5 farklı kripto para hesabından düzenli olarak ayda yaklaşık 1 milyon TL para aktarıldığı belirtildi.

10 bin lira sermaye ile 2016 yılında faaliyete başlayan Çiftlik Bank sistemiyle vatandaşları dolandırarak yaklaşık 500 milyon liralık servete sahip olan ve 2018’den bu yana firarda olan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın yeri ve aylık hesabına yatan para belli oldu.

En son Güney Amerika’da görüldü ve para akışı kripto paralarla sağlanıyor

Güney Amerika’da birçok şehir değiştiren Tosuncuk’un Brezilya’da olduğu kesinleşti. Ülke polisinin de hedefinde olan ve Interpol tarafından en çok arananlar listesinde olan Mehmet Aydın’ın Brezilya’nın en büyük kentlerinden Sao Paulo gibi şehirlerinde fotoğraflarının çekildiği öne sürüldü.

Başsavcılığın düzenlediği iddianamede yaklaşık 500 milyon TL’lik vurgun yaptığı belirtilen Aydın’ın parayı kripto paralar üzerinden yurt dışına çıkardığı bilgisi yer alırken Tosuncuk’un hesaplarına 4-5 farklı kripto para hesabından aylık olarak düzenli şekilde 150 bin doların üzerinde (yaklaşık 1 milyon TL) gelir aktarıldığı ortaya çıktı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.