2018 yılı verilerine göre yönetimi altındaki varlıkların toplam ederi 2.5 trilyon doları bulan ve yılının ilk aylarında Bitcoin depolamak amacıyla saklama hizmeti sunmaya başlayan Fidelity Investments, birkaç hafta içinde dijital varlık şirketi yoluyla Bitcoin alım satımına başlayacak.

Bitcoin için zaman zaman ‘dijital altın’ benzetmesi yapılıyor. Görsel: Bloomberg

Geçtiğimiz yılın Ekim ayında dijital para hizmetleri vermek amacıyla Fidelity Digital Assets adında yeni bir şirket kuran Fidelity Investments, bu yılın başlarında da Bitcoin için bir saklama hizmeti piyasaya sürmüştü. Güvenilir, yasalarla düzenlenmiş emanetçilerin eksikliği kurumsal paranın Bitcoin’e akışı önünde önemli bir engel olarak görülüyordu. Bu engel ortadan kalkmaya başlarken Fidelity, şimdi kripto para hizmetlerini bir adım daha ileriye taşıyor.

Bloomberg’in konuya yakın bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, dünyanın en büyük varlık yönetimi şirketlerinden olan Fidelity, birkaç hafta içinde kurumsal yatırımcılar için Bitcoin alım satımına başlayacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.