Facebook‘un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, önceki aylarda randevu talep ettiği ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray’da bir araya geldi.

Facebook ve ABD Hükümeti tarafından buluşmaya dair herhangi bir detaylı bilgilendirilmenin yapılmadığı, sadece Trump’ın Twitter‘dan “Facebook’tan Mark Zuckerberg ile bugün Oval Ofis’te güzel bir toplantı gerçekleştirdik” şeklinde tweet attığı görüşmede Cambridge Analytica skandalında Facebook’un kullanıcıların verilerini bu şirketle paylaşarak ABD Seçimlerine etki ettiği konu, gelecekte yapılacak internet düzenlemeleri, kişisel verilerin gizliliği ve şirketin Libra projesinin perde arkası hakkında istişare ettikleri bildiriliyor.

Trump Libra’ya engel olacak mı?

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz aylarda Twitter hesabından attığı tweette Bitcoin ve diğer kripto paralara karşı takındığı sert tavır biliniyor. Trump ABD Doları’nı tek para birimleri olarak belirlediklerini ve dünya üzerinde de en etkili araç olduğunu yinelemekten kaçınmamıştı.

Ancak Zuckerberg’in Oval Ofis’te Facebook’un 2020’nin ikinci yarısında sahaya süreceği dijital parası Libra hakkında da Trump’ı yokladığı ve Başkan’ın da bu konu hakkındaki çekincelerini ünlü milyarderle paylaştığı aktarılıyor.

Önümüzdeki dönemde şirket olarak Facebook’u ve Libra’yı daha net ve sıcak bir gündem bekliyor olabilir.

ABD Başkanı Trump’tan Libra ve Bitcoin açıklaması

Almanya ve Fransa’dan, Libra’ya karşı ortak çalışma

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.