ABD Başkanı Donald Trump’ın Bitcoin ve kripto paralar hakkında yaptığı açıklamalar sektörde çok önemli tepkilere yol açtı ve birçok uzman da Bitcoin’e olumlu etkiler vereceği yönünde.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Bitcoin, Libra ve diğer kripto paralar hakkında yaptığı açıklamanın yankıları sürüyor. Kripto topluluğu bu tweet dizisinin Bitcoin ve kripto dünyasına olumlu yansıdığı ve bu olumlu etkilerin devam edeceği kanaatinde. Bunu Trump’ın tweetlerinden sonra Google Trends aramalarında Bitcoin’in daha fazla sorgulatılmasında da görebiliyoruz.

Başkan Trump’ın çok net bir biçimde ‘hayranı’ olmadığını söylediği Bitcoin’e olan ilgiyi kesinlikle artırmış görünüyor. Lider kripto paraya olan olumsuz tepkinin çok normal olduğunu belirten CNBC’nin ünlü programı Squawk Box’ta konuşan Joe Kernen, ABD Başkanı’nı 15 dakikada kripto paraların geçerliliğine ikna edeceğini iddia etti.

Donald Trump’ın Bitcoin tweeti sonrası Google’da BTC sorguları.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong ise “Başarı kilidi açıldı. Yıllar önce, büyüyen kripto para kullanımına tepki gösteren bir ABD Başkanı hayal etmiştim. ‘İlk etapta seni görmezden gelirler, sonra sana gülerler, daha sonra seninle kavga ederler, en sonunda sen kazanırsın.’ şu an 3. aşamadayız.” ifadelerini kullandı.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano, Trump’ın bu tepkisi için “10.5 yıl önce Amerika Birleşik Devletleri Başkanı’nın bu sihirli internet parası hakkında tweetleyeceğini söyleseydiniz, o gün asla düşünmezdik.” dedi.

Fundstrat analisti ve Wall Street’in Bitcoin boğası Tom Lee de, “Aslında bu açıklamalar sektör için olumlu, çünkü kripto para birimleri ve Bitcoin gerçekten şu anda çok önemli bir noktada. Kongre, FED Başkanı ve ABD Başkanı kripto paraları konuşuyor. Dünyanın çok küçük bir yüzdesi Bitcoin’i anlayacak ve diğer büyük bir kesim de bunun ne anlama geldiğini anlamak için düşünmeye zorlayacak.” dedi.

İlginizi Çekebilir:  Paraguay Senatosu, kripto para madenciliği yasa tasarısını onayladı

ABD Başkanı Trump’tan Libra ve Bitcoin açıklaması

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.