ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz ay bir sürprize imza atarak “Bitcoin‘in hayranı değilim” diyerek kripto paralarla alaklı ilk tweetini atmış ve piyasalarda büyük yankı uyandırmıştı. Trump’ın eski danışmanı Steve Bannon, bunu aksine Bitcoin’le ilgili oldukça iyimser sözler sarf etti.

2016 yılında ABD Başkanlığı’na seçilen Donald Trump’ın Beyaz Saray’daki ilk yedi ayında baş stratejisti olan Steve Bannon, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin büyük bir geleceği olduğunu düşünüyor. Ünlü siyasetçi, CNBC’deki Squawk Box programındaki röportajında, Bitcoin’in 2018’deki düşüşü sırasında güvenli bir şekilde kripto para aldığını itiraf etti.

“Kripto paralarda gelecek görüyorum”

Bannon ufukta görünen global ekonomik krizi kastederek, “Kripto paraların, özellikle bu küresel popülist isyanda ilerlemenin çok önemli bir parçası olabileceğini düşünüyorum. Bence kripto paralar büyük bir geleceğe sahip.” ifadelerini kullandı.

Facebook’un Libra’sı hakkında görüşleri sorulan eski danışman, Çin’in WeChat’inin hali hazırda bunu denediğini ifade etti ve “Çin ve üçüncü dünya ülkelerinin parasal anlamda küresel hakimiyet kazanmaya çalışacak ve doların rezerv para biriminden çıkabilecek olan ödeme sistemlerini nasıl uygulamaya koydukları konusunda yüzleşmek zorunda kalacak” dedi.

ABD Başkanı Trump’tan Libra ve Bitcoin açıklaması

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.