Trust Wallet, sadeliği ve kullanışlılığıyla olduğu kadar güvenilirliği de öne çıkan bir mobil kripto para cüzdanı uygulamasıdır. Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere bir çok altcoin ve token’i destekleyen Trust Wallet, merkeziyetsiz bir cüzdan olmasına rağmen, dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük ve güvenilir borsalarından biri olan Binance’in satın alması sayesinde, Binance borsasının Resmi mobil cüzdanı haline gelmiştir.

Trust Wallet nasıl indirilir, nasıl kurulur?

Trust Wallet uygulamasını indirmek için Google Play veya AppStore’a girdikten sonra, indirerek açıyoruz. Eğer ilk kez kullanıyorsanız “yeni cüzdan oluştur” seçeneğinden ilerleyerek karşımıza çıkan 12 adet güvenlik kelimesini doğru biçimde yazmamız gerekiyor. Dikkat, bu kelimeleri saklayın ve kaybetmeyin, ileride telefon değiştirmeniz, uygulamayı silmeniz gibi durumlarda bu güvenlik kelimeleri ile cüzdanınızı yeniden yükleyebilirsiniz. Aksi takdirde bütün varlıklarınız geri dönüşümsüz biçimde yok olur.

Trust Wallet sayesinde istediğiniz coin ve token’i alıp, gönderebilirsiniz. Normalde transfer ücreti uygulama tarafından otomatik olarak ayarlanmaktadır ancak elle de bu ayarı değiştirebilirsiniz. Transfer ücretini arttırırsanız işleminiz daha hızlı onaylanır, düşürürseniz ise daha yavaş tamamlanır.

Trust Wallet gönderme ve alma işlemleri nasıl yapılır?

Öncelikle listeden göndermek veya almak istediğimiz coin cinsini seçiyoruz. Örneğin Bitcoin’i seçelim. Üzerine dokununca gönder ya da al seçenekleri arasından seçim yapabiliyoruz. Gönder seçeneğinde ilk satıra karşı tarafın cüzdan numarasını, ikinci satıra göndereceğimiz miktarı yazıyoruz. Al seçeneğinde ise kendi cüzdan numaramızı kopyalabilir ya da paylaşabiliriz. Sağ üstten gönderim komisyonunu “gas ücreti” , “gas limiti” gibi ayarlardan belirleyebilirsiniz.

Trust Wallet avantajları nelerdir?

  • İstediğiniz kadar hesap oluşturabilirsiniz.
  • Para birimlerini değiştirebilirsiniz.
  • Uygulamaya ayrıca şifre koyabilir böylece telefonunuzu açmayı başarsalar bile cüzdanınızı açamazlar.
  • Eski cüzdanlarınızı import edebilirsiniz.
  • Piyasadaki kesinlikle en güvenilir mobil cüzdandır.
İlginizi Çekebilir:  POW nedir, POW ne demek? Proof of Work (İş ispatı) nedir?

Trust Wallet Token (TWT) nedir, nereden ve nasıl alınır?

Trust Wallet Token ya da TWT Coin, Trust Wallet uygulamasının kendi yerel para birimi (token) dir. Binance borsasında listelenmeye başladıktan sonra 1 gün içinde %70, bir ay içinde ise %100’ün üzerinde değer kazanan TWT, Binance Smart Chain altyapısı ile desteklenmektedir. Trust Wallet cüzdanın içinden ya da Binance borsasından alınabilen TWT coin, aynı zamanda Trust Wallet cüzdanında dijital varlıklarını stake eden yatırımcılara ödül (faiz) olarak da verilmektedir. Ayrıca TWT token’ler 2020 Aralık ayında Binance borsasında işlem yapanlara air drop sonucu 100 TWT olarak ücretsiz dağıtılmıştı.

TWT coin toplamda 1 milyar arza sahiptir ve şu ana kadar bunun 250 milyon adedi dolaşıma sürülmüştür. Yazının yayınlandığı tarihte adet fiyatı 0,7 Dolar olan TWT coin, 176,8 milyon Amerikan Doları piyasa değeri ile kripto para piyasasında 296. Sırada bulunuyordu.

Trust Wllat Coin (TWT)’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!