Türk Hava Yolları, Türkiye’nin en değerli şirketleri arasında.

Türkiye’nin en değerli şirketlerinden olan Türk Hava Yolları, yeni yıldaki hedeflerini açıkladı. THY, toplamda 78 ila 80 milyon yolcu taşımayı bekliyor.

Son 10 yılda uçuş destinasyonlarını iki katına çıkaran ve 318 noktaya erişim sağlayan THY, 2020 yılındaki hedeflerini ve beklentilerini açıkladı. Türk Hava Yolları, bu yıl iç hatlarda 31 ila 33 milyon, dış hatlarda ise 46-47 milyon toplamda ise 78-80 milyon aralığında yolcu taşımayı hedefliyor.

15 milyar dolara yakın kâr bekleniyor

Türkiye’nin en değerli markaları arasında yer alan şirket, KAP’a yaptığı bildirimde konsolide satış gelirinde ise toplamda 14,5-14,8 milyar dolar gibi bir rakam öngörüyor. Ortalama jet yakıtı maliyetinin de ton başına 690-700 dolar olacağını belirtiyor.

2009 yılında 25,1 milyon yolcu rakamıyla göze çarpan THY, havacılıkla ilgili araştırmalar yapan OAG firmasının verilerine göre Türk Hava Yolları, 2010-19 yılları arasında yapılan incelemede koltuk kapasitesiyle dünyanın en büyük onuncu havayolu şirketi arasına girmeyi başarmıştı.

Türk Hava Yolları, 29 Ekim 2018’de ilk etabı açılan hizmet verilen yolcu sayısının 40 milyonu aştığı İstanbul Havalimanı’da da oldukça aktif olarak yer alıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Okan Kılıç

Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümü mezunuyum. 5 yıldır haber ve içerik alanında projelerde yer aldım. Bu 8 yıllık tecrübemi kripto para sektörüne aktarmak için gazetecoin.com’la iş birliğine gittim. Umarım okuyucuyu daha fazla memnun eden içerikler oluşturabiliriz.