İşlem hacmiyle Türk kripto para borsası BTC Turk ile zirvede yer alan Paribu, kullanıcıların da ilgi gösterdiği Reef Coin’i plâtformunda listeleme kararı aldı. Alım satım işlemleri bugünden itibaren başladı.

Paribu, yatırımcılar için coin çeşitliliğini artırabilmek ve işlem hacmini büyütmek amacıyla son olarak Reef coin’i bünyesinde barındırmaya karar verdi. Reef Coin, şu anda yalnızca Türk Lirası paritesinde işleme açıldı ve yatırımcılar bugün saat 10:00’dan itibaren kripto parayı alıp satmaya başladı.

3.5 milyon üyeye sahip kripto para alım satım platformu Türkiye’deki en geniş kripto para portföyüne sahip durumda. Fan tokenları dahil neredeyse 50’ye yakın kripto para alınıp satılıyor.

Reef nedir?

Reef, Polkadot (DOT) mimarisi ile geliştirilmiş zincirler arası işlem sunmayı sağlayan merkeziyetsiz bir finans uygulamasıdır. Akıllı bir likidite toplayıcı özelliğine sahip olan Reef, bu özelliği sayesinde toplanan likiditeleri bir araya getirerek bir otomasyon oluşturuyor, ayrıca merkezi borsaların en büyük dezavantajlarından biri olan güvenlik ihlallerini, basit ve kullanıcı dostu bir tasarıma rağmen aşmayı başarıyor.

REEF, platformun kripto para birimidir. Bu sayede yenilikçi yatırım stratejilerine ayak uydurmakta zorlanan kullanıcılar için geliştirilen ve Ethereum blok zincirinde görülen yüksek işlem ücretlerine karşı bir alternatif olan Reef platformundaki işleyiş sağlanır. Reef platformunda Polkadot altyapısı kullanıldığından, Avalanche, Moonbeam, Ethereum ve Binance Smart Chain üzerindeki diğer merkeziyetsiz finans uygulamalarıyla da uyumlu çalışır.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!