Türk Lirası karşısında haftaya yükselişle başlayan ABD Doları gün içinde 5.74’ü gördü. TL’de 8 Temmuz’dan bu yana ilk defa değer kaybı yaşandı.

Merkez Bankası Türk Lirası zorunlu karşılık belirlemede “kredi büyümesi” kriteri getirmesinin ardından dün 5.65’e kadar yükselen ve bu seviyeden kapanışı yapan ABD Doları, bugün de yükselişini sürdürdü. TSİ ile 11:30 sularında 5.74ü gören Dolar/TL kuru yükselişe geçerken Euro/TL paritesi de 6,34 civarında seyrediyor.

Dolar, 8 Temmuz tarihinden beri ilk defa bu denli bir ivme yakaladı. Türk Lirası ise dün geceden beri yüzde 1.44’ten fazla değer kaybı yaşamış oldu.

Merkez Bankası’nın temmuz ayı beklenti anketinde yıl sonu TÜFE beklentisini yüzde 15,01de tutmuş, Dolar/TL için yıl sonu beklentisini de 6,3015’ten 6,1448’e indirmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.