Kripto para ekosisteminin büyük ilgi ve yatıırm gördüğü şu dönemde Türk stabil kripto para BiLira, Alameda Research ve Future Perfect Ventures gibi büyük yatırım fonlarından yaklaşık 900 bin dolar bugünkü kurla 7.5 milyon TL’lik yatırım aldı.

2019 yılının Temmuz ayında hizmete başlayan ve Aralık 2019’da da 250 bin dolarlık bir yatırım alan Türk Lirasıyla teminatlandırılmış stabil bir kripto para birimi olan BiLira, kripto para odaklı yatırım fonlarından ünlü kripto para borsası FTX’in sahibi olan Alameda Research, daha önce Blockchain.com isimli kripto platformuna yatırım yapan Future Perfect Ventures, İstanbul Portföy, Borderless Capital ve Türk – yabancı melek yatırımcılar tarafından 900 bin dolar (7.5 milyon TL) yatırım aldı.

BiLira’nın Türk Lirası’na endeksli stabil kripto parası BiLira (TRYB), FTX, Blockfolio, Bittrex, VirgoX ve Icrypex’te işlem görüyor. İlk etapta Ethereum zincirinde bulunan TRYB’nin geçtiğimiz aylarda Avalanche blokzincirinin üzerinde de hayata geçtiğini de ekleyelim. Webrazzi’nin haberine göre, ilerleyen dönemlerde TRYB’nin farklı zincirlerde de kullanılmaya başlanacağı bildirildi.

800 milyon TL’lik işlem hacmine sahip olan BiLira, 2019’dan bugüne kadar toplamda 2.5 milyar TL’lik TRYB transferi yapıldı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.