Ülkemizdeki en değerli şirketlerden biri olan ve 34 milyona yakın abonesi bulunan Turkcell, uygulaması Paycell’de Bitcoin ve diğer kripto paralarda alım satım ekranı oluşturdu ve işlemlere açtı.

Paycell’e giren müşteriler, ‘Fatura Öde’, İstanbul Kart yükle’ gibi seçeneklerin yanı sıra artık menüde ‘Dijital Varlık Al/Sat’ ekranı beliriyor. Kullanıcılar bu menüye basarak, Bitcoin, Ethereum, Stellar, Litecoin gibi kripto paralarda işlem yapılabiliyor. Paycell, telefon numarasıyla hızlıca kayıt olabilinen, para transferi, fatura, akaryakıt ödeme, İstanbul Kart’a bakiye yükleme gibi günlük işlerinin kolayca yapabilabildiği, yeni nesil ödeme çözümlerinde de kolaylık sağlayan bir uygulama olarak göze çarpıyor. Turkcell bu hamlesiyle bu alanda öncü olacağının sinyallerini veriyor.

Varlık Fonu detayı: Turkcell’de yüzde 26,2 hissesi bulunuyor

Resmi açıklamanın yapılmadığı bu önemli gelişmede bir başka önemli detay da Turkcell’in çoğunluk hissesinin devlete ait olan Türkiye Varlık Fonu’nda olması. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl Varlık Fonu, Turkcell’in yüzde 26,2 ile en büyük hissedarı olan Telia’nın hisselerini 530 milyon dolara satın almış ve şirketin en büyük ortağı durumuna gelmişti. Bu açıdan Turkcell’in Paycell üzerinden kripto para alım/satım gerçekleştirmesi dolaylı da olsa Bitcoin ve diğer kripto paralara yeşil ışık yaktığını gösteriyor.

36 milyar liralık piyasa değeriyle Türkiye’nin en değerli dördüncü markası olan Turkcell’in 2020 yılı 3. çeyrek mali sonuçlarına göre, mobil abone sayısı 33.7 milyon abonesi bulunuyor.

Paycell kripto para alım/satım ekranı.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!