Forbes Türkiye dergisinin Mart ayı sayısına göre Türkiye’nin en zengin isimler belli oldu. 2019 yılında serveti 3 milyar 700 milyon dolara düşen Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, servetini 1 milyar dolar artırarak yeniden ülkenin en zengin ismi olmayı başardı.

Halka açık şirketlerin piyasa değerlerinin uzmanlar tarafından titizce incelenerek hazırlandığı Türkiye’nin en zengin isimleri listesi güncellendi. Serveti 3 milyar 700 milyon dolardan 4 milyar 700 dolara yükselen Murat Ülker, Türkiye’nin en zengin ismi unvanına yeniden erişti. Ülker, geçen yıl bu uncanı Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak’a kaptırmıştı. Ancak Ilıcak, bu yıl 3 milyar 200 milyon dolarlık serveti ile Ülker’in gerisinde kaldı.

Aydın Doğan’ın serveti yükselişte, Koç’lar 8 isimle listede

En zengin üçüncü insanı ise 2 milyar 400 milyon dolar ile Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk olurken bütün medya faaliyetlerini sonlandıran Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan geçen yıl listede alt sıralara düşen Doğan’ın kişisel serveti 850 milyon dolardan 1.1 milyar dolara çıktı.

Öte yandan zenginler kulübünde en fazla isme sahip aile ise yine Koç Ailesi oldu. 8 kişiyle kulüpte var olan Koç’lar’ın aile üyelerinden sırasıyla Semahat Arsel 1.9 milyar dolar, Rahmi Koç 1.8 milyar dolar, Suna Kıraç 1.6 milyar dolar, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç 800 milyon dolar, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Fenerbahçe Başkanı Ali Koç 700 milyon dolar, İpek Kıraç 600 milyon dolar, Aylin Elif Koç 450 milyon dolar, Esra Çiğdem Koç 450 milyon dolarlık servetleriyle dikkat çekmeyi başardı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!