Büyük gelecek vaat eden blok zinciri projesi Algorand, USDT, USDC, QCAD, EURO gibi para birimlerinden sonra TRY fiat birimi olan BiLira stabil kripto para birimini kendi ağına ekledi. Daha önce Ethereum ve Avalanche ağları üzerinde çalışan BiLira düşük maliyet, hız ve ölçeklenebilirliği garantilemek için Algorand ağına geçiş yaparak alanını genişletmiş oldu.

Türkiye’de ve dünyada çokça popüler olan Algorand, ağının güvenli, uygun maliyetli ve ölçeklenebilir olduğunu kanıtlıyor. Algorand blok zincirinin kendi kripto parası ALGO, 4 milyar dolar’lık piyasa değeriyle Coinmarketcap’te 38. sırada bulunuyor.

Ethereum’a benzer; merkeziyetsiz, güvenli ve ölçeklenebilir bir kripto para projesi ve blok zincir ağı olarak 2019 Haziran’da kullanıma sunulan Algorand, akıllı kontrat özelliği ve saniyede 1.000 işlem kapasitesi ile merkeziyetsiz ve güvenli yapısı ile dikkat çekiyor.

BiLira nedir? BiLira ne işe yarıyor?

BiLira, Türk vatandaşlarının merkeziyetsiz ve kişiden kişiye hiçbir aracıya gerek kalmadan (P2P) global finansal ağlarına erişimini artırma vizyonuyla, ülkede herkesin kullanabileceği bir kripto para birimi sunuyor. BiLira kripto para birimi, Türk Lirası yatırma işlemi sırasında oluşturulur, kimlik doğrulaması akabinde piyasaya sürülebilir, Türk Lirası çekme işlemi sırasında tedavülden kaldırılabilir ve blokzincir ağı üzerinde (işlem görebilir) transfer edilebilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!