Twitter CEO’su Jack Dorsey, TSİ 08:30 civarında attığı bir tweetle Bitcoin’e emoji geldiğini duyurdu. Kullanıcılar, Bitcoin’i hashtag’li şekilde yazdıktan sonra hemen yanında BTC ikonu beliriyor.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya ağlarından Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e emoji geldiğini açıkladı. Kişisel Twitter hesabından attığı hashtag’li Bitcoin tweeti dakikalar içinde binlerce beğeni ve yorum aldı. Kısa süre içerisinde 50 binden fazla tweetin atıldığı Bitcoin, dünya gündemine girdi ve en çok konuşulan konu başlığı oldu.

Kullanıcılar çok beğendi

Dijital ve geleneksel medyada içeriklerle ve sembollerin evrenselleşmesi konusuyla yakından ilgilenen Unicode Konsorsiyumu’na da bu emojinin bütün platformlarda yer almasını istediği için CC diyerek etiketledi ve Bitcoin emojisi, sosyal medyada büyük ilgi topladı. Kullanıcılar, Bitcoin emojisini ana sayfalarında veya profillerinde görmek istiyorsa, Bitcoin kelimesinin başına hashtag belirticisi kare işaretini kullanarak BTC’nin simgesini görünür kılabilir.

Oldukça sıkı bir Bitcoin destekçisi ve yatırımcısı olan ve bunu her fırsatta dile getiren Jack Dorsey, aynı zamanda kripto para odaklı ödeme girişimi Square Crypto’nun da kurucusu. Dorsey ayrıca Twitter’daki kişisel hesabının biyografi kısmına da Bitcoin’i de eklemeyi ihmal etmedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.