Kripto dünyasının en yeni ve en trend akımı haline gelen ve özellikle ünlüler arasında yaygınlaşan sanat ürünlerinin dijital koleksiyonlar haline getirilmesi olarak da bilinen NFT akımına Twitter CEO’su Jack Dorsey de kapıldı. Dorsey, kurucusu ve CEO’su olduğu sosyal medya ağındaki ilk tweet’ini bir non-fungible token (NFT) olarak açık artırmaya çıkardı. TRON CEO’su Justin Sun, bu NFT için 2 milyon dolarlık teklif yaptı.

Aynı zamanda Bitcoin hayranı olan ve CEO’su olduğu Square adlı ödeme şirketiyle düzenli Bitcoin alımlarına imza atan Jack Dorsey, 21 Mart 2006 tarihli fenomen olan “just setting up my twttr” adlı tweetini NFT alım/satım platformu Valuables üzerinden satışa sundu.

Jack Dorsey’nin bu tweeti, Twitter platformunun ilk tweetlerinden biri.

Şu ana kadar ilk tweet’in NFT’si için çok fazla teklif verildiği ve en yüksek teklifin 88 bin 888.888 dolar olduğu söylenirken NFT’nin satışı Dorsey herhangi bir teklifi kabul ettiğinde bitecek. Valuables, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Tweet’in kendisi Twitter’da yayınlanmaya devam edecek. Satın aldığınız şey, yaratıcı tarafından imzalanıp doğrulandığı için benzersiz bir dijital tweet sertifikasıdır.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan TRON (TRX) CEO’su Justin Sun, Twitter’dan bu tweeti alıntılayıp Jack Dorsey’i etiketleyerek “Selam Jack, ilk NFT tweet’ini satın almak için 500 bin dolar teklif ediyorum.” ifadelerini kullandı ancak saatler geçtikçe bu teklifini 2 milyon dolara kadar çıkardı.

NFT’lerin popülaritesi artıyor. İlk üç NFT pazar yeri – NBA Top Shot, OpenSea ve Beeple, Şubat ayında toplam 342 milyon dolarlık bir işlem yaparak hacim elde etti.

İlginizi Çekebilir:  Goldman Sachs yöneticisi: Bitcoin dijital altından daha çok dijital bakıra benziyor
Jack Dorsey’nin tweet’inin Valuables’taki satış ekranı.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.