Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, dün attığı bir tweette kullanıcıların Cash App uygulamasında günlük, haftalık, iki haftada bir ve tek seferde Bitcoin alımları yapılabileceği yeni bir sistemi tanıttı.

Ünlü Bitcoinsever CEO, sahibi olduğu Bitcoin destekli ödeme yöntemleri sağlayıcısı olan Square’in uygulaması Cash App’te düzenli Bitcoin alımı yapabileceği bir arayüzü Twitter hesabından attığı tweet’le duyurdu. Dorsey, bu yöntemle kullanıcıların düzenli bir şekilde Bitcoin alarak birikim yapabileceğini açıkladı. Square CEO’su ayrıca, bu yöntemle paralarının değerini dolardaki cent’in Bitcoin’deki karşılığı olan “satoshi” şeklinde de görebileceklerini belirtti.

Dorsey’e göre Bitcoin internetin para birimi olacak

Jack Dorsey, son yıllarda Bitcoin’in ve sadece Bitcoin’in önemli bir savunucusu olarak ortaya çıktı. Dorsey, JRE podcast’inde Bitcoin’in Square’in nakit uygulamasında kullanılması düşünülen tek kripto para birimi olacağını açıkladı. Dorsey daha sonra görüşmecilere Bitcoin’in internetin yerel para birimi olacağını düşündüğünü söylemişti.

Son dönemde Bitcoin ile ilgili oldukça önemli adımlar atan 43 yaşındaki girişimci-yatırımcı, düzenli olarak Bitcoin alımı yaptığını açıklamış ayrıca geçtiğimiz aylarda Bitcoin’in logosunu Twitter’a eklemişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.