Dün geceye damgasını vuran Bitcoin dolandırıcılığı yapanlar tarafından Barack Obama, Bill Gates, Elon Musk ve Kim Kardashian gibi isimlerin Twitter hesaplarının hacklenmesi sonrası, Twitter önlem almak zorunda kaldı ve bir süre mavi tikli yani onaylı, tanınmış kişilerin tweet atmasına kısıtlama getirdi.

Twitter’da dünyaca ünlü isimlerin hesaplarının hack’lenmesi büyük yankı uyandırdı ve tüm dünya hem sosyal medyada hem de gerçek hayatta bu hack olayını konuştu. Ünlülerin hesaplarını hack’leyerek kendilerine Bitcoin gönderilmesini isteyen hacker’lar, şu ana kadar yaklaşık 13 Bitcoin toplamış durumda.

Twitter’a ne oldu? Twitter hack’lendi mi? Onaylı hesaplar tweet atabilecek mi?

Jack Dorsey’in kurucusu aynı zamanda CEO’su olduğu ve en büyük medya gücü olarak sosyal medyada yer alan ağ olan Twitter, dün geceki tarihi hack olayından hemen sonra önlem almaya karar verdi. Destek hesabından attıkları tweet’te sorunu en kısa sürede çözeceklerini açıklayan Twitter, sonrasında onaylı hesapların herhangi bir paylaşım yapmasına engel olarak bu hacklenme olayına bir son getirmek üzere çalışma başlattı ve mavi tikli hesapları tweet atma olanağına geçici bir süreliğine son verdi. Hackerlar daha sonra Twitter’ın onaylı hesapları kilitlemesinin ardından hackerlar hesapların isimlerini değiştirmeye başladı. Sorunun çözülmesinin ardından onaylı hesapların tweet atmaya devam etmesi tahmin ediliyor.

Hacklenenler arasında Microsoft kurucusu Bill Gates, SpaceX, Tesla CEO’su Elon Musk, ABD Başkan Adayı Joe Biden, ünlü yatırımcı Warren Buffett, sanatçı Kanye West, Michael Bloomberg, Amazon CEO’su Jeff Bezos, ABD eski başkanı Barack Obama ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu gibi önemli isimler de yer alıyordu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!