Bitcoin ile ilgili çok büyük çabası bulunan Twitter CEO’su Jack Dorsey, dünyanın en büyük kripto para biriminin Twitter ürünlerine nasıl entegre edilebileceği konusunda ilk kez bu kadar derinlemesine konuştu ve Bitcoin‘in şirketin geleceğinin “büyük bir parçası” olacağını söyledi.

Dorsey, Twitter’ın 2021 ikinci çeyrek bilançosunun açıklandığı toplantıda Bitcoin’in internetin para birimi olmak için “en iyi aday” olduğunu ve bunun “insanlar ve şirketler gezegenin herhangi bir yerinde serbestçe mal ve hizmet ticareti yapabilecekleri” anlamına geleceğini söyledi.

Milyarder CEO, Bitcoin’in insanlara ulaşmak için çok kolay bir araç olduğunu söyledi ve “Eğer internetin bir parası varsa ve bu küresel şekilde kullanılan bir paraysa, o zaman piyasadan piyasaya araştırma yapmak yerine Super Follws, Ticaret, Kayıtlar ve Tip Jar gibi ürünlerle çok daha hızlı hareket edebilir ve dünya üzerindeki her insana ulaşabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin’deki gelecek vurgusu

Geçtiğimiz gün Tesla CEO’su Elon Musk ve ARK Invest’in CEO’su Cathie Wood ile The B Word etkinliğinde Bitcoin’in geleceğiyle ilgili önemli ifadeler kullanan ünlü CEO, bu sözlerine bilanço konuşmasında da devam etti ve “Bitcoin bence geleceğimizin büyük bölümünü kapsayacak. Sadece bir para olmanın ötesinde, özellikle sosyal medyayı merkeziyetsizleştirmek ve daha fazla ekonomik teşvik düşündüğümüzde, daha fazla inovasyonun olacağını görüyoruz. Dolayısıyla bu evrene bu şekilde bakmamız ve agresif şekilde yatırım yapmamız Twitter ve Twitter hissedarları için çok önemli.” dedi.

Kripto para dünyasında Bitcoin’in en büyük savunucularından olan Dorsey, Square ve Cash App ile birlikte bu ekosisteme faydalı oluyor. İnsanlar, Square’in Cash App uygulaması sayesinde kullanıcılar Bitcoin alıp satabiliyor. Şirket, bu senenin ilk çeyreğinde 3,51 milyar dolarlık Bitcoin geliri elde ederken, 75 milyon dolarlık da brüt kâr hanesine yazdırdı.

İlginizi Çekebilir:  2020 yılının en değerli varlığı Bitcoin oldu
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.