Sosyal medya devi Twitter, ağda faaliyet gösteren birkaç kripto fenomeninin hesabını askıya aldı. Ancak daha sonra birkaçının hesabını yeniden aktifleştirdi.

Twitter’ın 7 fenomene gönderdiği notta ‘Twitter Kurallarını İhlâl’ gerekçesiyle hesapların askıya alındığını ifade etti. Hesaplar arasında kripto dünyasının en fazla takipçisine sahip @woonomic, @100trillionUSD, @mmcrypto, @wsbchairman, @themooncarl, @TheCryptoDog, @KoroushAK gibi hesaplar da bulunuyor.

Şu ana kadar Willy Woo (@woonomic) ve Stock to Flow modelinin yaratıcısı PlanB (@ 100trillionUSD) hesapları geri yüklenirken diğerleri hala askıya alınmış durumda. Twitter, bazı hesapların aniden askıya alınmasına ve eski haline getirilmesine neyin yol açtığı konusunda kamuya açık bir açıklama yapmadı.

Hesabı askıya alınan ve daha sonra hesabı tekrar geri döndürülen Willy Woo, Twitter’ın kendisine açıklama yaptığını ve “Birden fazla otomatik spam hesabını toplu olarak bulup kaldıran sistemlerimiz var ve sizinki yanlışlıkla spam olarak işaretlendi. Lütfen takipçinizin ve takip eden numaraların normale dönmesinin bir saat kadar sürebileceğini unutmayın.” ifadelerini kullandığını söyledi.

Plan B ise, “Yeni uyandım ve hesabımın askıya alındığını 300 bin takipçimin gittiğini gördüm. Twitter’dan ne açıklama, ne bir DM ne de başka bir şey var. Bunun ne olduğunu bilen varmı? Başka hesaplarda da bu problem yaşandı mı? Evet, hesabım hızlı bir şekilde aktifleştirildi ve takipçilerim geri döndü. Teşekkürler Twitter. Hâlâ ne olduğu hakkında bir fikrim yok.” açıklamasını yaptı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!